سامانه سپهر آجا

سامانه سپهر آجا answer.aja.ir برای پاسخ گویی به مشکلات ارتش طراحی و راه اندازی شده است. برای دریافت راهنمای استفاده از این سامانه با ما در این مقاله همراه باشید.

سایت سپهر آجا به دستور فرمانده کل نیروی ارتش کشور شروع به کار کرده است و در آن به مشکلات و مسائل و نظرات رزمندگان ارتش و سایر کارمندان وابسته رسیدگی می شود.

موضوعات

answer.aja.ir

سامانه سپهر آجا (سامانه پاسخگویی هوشمند رزمندگان ارتش جمهوری اسلامی ایران) به منظور دریافت سوالات ، مشکلات و نظرات  رزمندگان  ارتش راه اندازی گردیده است. راه اندازی و اداره این سامانه به دستور فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کارشناسان سامانه سپهر آجا، متشکل از مشاورین فرمانده کل اجا و کارشناسان اجا و نیروها می باشند که برای دریافت سوالات ، درخواست ها و پاسخگویی در این سامانه مشغول به کار هستند.

به منظور تسریع و بهبود در روند پاسخگویی و پیگیری درخواست ها، در سایت سپهر آجا خواهشمند است به نکات زیر توجه فرمائید:

 • ثبت کد ملی صحیح الزامی می باشد
 • جهت دریافت  پیامک کد رهگیری و پیگیری درخواست درج شماره تلفن همراه فعال الزامی است.
 • به منظور رسیدگی به خواسته شما لطفا شرح درخواست خود را به صورت جامع با مشخصات کامل ارسال نمائید.
 • ضمنا شماره تماس پاسخگویی ارتش 74547 – 021  آماده دریافت درخواست های صوتی شما نیز می باشد.
 • در صورتی که قبلا درخواستی در این سامانه ارسال کرده اید جهت رسیدگی، کد پیگیری پیام قبلی را در شرح درخواست جدید ذکر نمائید.

ورود به سایت سپهر آجا

جهت ورود به سامانه سپهر آجا، لازم است به نشانی اینترنتی،  مراجعه کنید. در ادامه راهنمای تصویری سامانه سپهر آجا را برای شما عزیزان قرار داده ایم.

برای ورود لازم است روی نشانی اینترنتی سامانه سپهر آجا، کلیک کنید.

به این تر تیب شما وارد صفحه اصلی سایت سپهر آجا می شوید و می توانید خدمات مورد نظر خود را دریافت کنید.

ورود به سامانه سپهر آجا answer.aja.ir

ارسال و پیگیری درخواست در سایت سپهر آجا

ارسال و پیگیری در خواست در سامانه سپهر آجا answer.aja.ir از خدماتی است که توسط این سامانه ارائه می شود. در ادامه نحوه ثبت درخواست و پیگیری درخواست در سایت سپهر آجا را برای شما عزیزان شرح داده ایم. با استفاده از راهنمای تصویری قرار داده شده در زیر، می توانید مراحل ثبت یا پیگیری در خواستدر سامانه سپهر آجا را مطالعه نمایید.

سامانه پاسخ گویی مشکلات ارتش

برای ارسال در خواست در سامانه سپهر آجا ابتدا لازم است وارد سامانه answer.aja.ir شوید. در ادامه راهنمای تصویری ارسال در خواست در سامانه سپهر اجا در اختیار شما عزیزان قرار داده شده است.

ابتدا وارد سامانه سپهر آجا شوید و در منوی صفحه اصلی روی گزینه ارسال درخواست کلیک کنید. ( در تصویر مشخص شده است.)

ارسال درخواست در سامانه سپهر آجا

 

با کلیک روی گزینه ارسال درخواست، وارد صفحه جدیدی می شوید. در این صفحه فرمی به شما نمایش داده می شود که باید آن را تکمیل کنید. توجه داشته باشید که تکمیل فیلد های ستاره دار، اجباری است و در مقابل الزامی برای تکمیل فیلد های بدون ستاره وجود ندارد.

اطلاعات لازم و اجباری برای تکمیل فرم عبارتند از:

 • وضعیت فردی
 • کد ملی
 • شماره همراه
 • معاونت / نیروی پاسخگو
 • موضوع

با تکمیل اطلاعات لازم، نوشته امنیتی پایین صفحه را وارد کرده و در پایان روی تایید کلیک کنید.

 

نحوه ارسال درخواست در سامانه سپهر آجا

به این ترتیب درخواست شما در سامانه سپهر آجا به موفقیت ارسال شده است. توجه داشته باشید که کد پیگیری درخواست که در پایان فرآیند به شما ارائه می شود را یادداشت کنید و به خاطر داشته باشید چرا که برای پیگیری درخواست در سایت سپهر آجا به آن احتایج دارید.

پیگیری درخواست در سامانه سپهر آجا answer.aja.ir

برای انجام فرآیند پیگیری درخواست در سامانه سپهر آجا answer.aja.ir لازم است وارد صفحه اصلی سایت سپهر آجا شوید.

از منوی بالا و سمت راست صفحه، گزینه پیگیری درخواست را انتخاب کنید.

پیگیری درخواست در سامانه سپهر آجا    

 

با کلیک بر روی گزینه پیگیری درخواست، صفحه جدیدی برای شما باز می شود در این صفحه با وارد کردن کد ملی و گد پیگیری درخواستتان که در زمان ارسال درخواست دریافت کرده اید، قادر خواهید بود وضعیت در خواست خود را در سامانه سپهر آجا answer.aja.ir ، پیگیری کنید.

 

پیگیری درخواست سایت سپهر آجا

ثبت نام دانشگاه افسری در سامانه سپهر آجا answer.aja.ir

از دیگر خدمات ارائه شده در سامانه سپهر آجا، ثبت نام دانشگاه افسری است. داوطلبین محترم برای ثبت نام در دانشگاه های افسری در سامانه سپهر آجا، باید به ترتیب زیر عمل کنند.

ایتدا وارد صفحه اصلی سایت سپهر آجا به نشانی answer.aja.ir شوید. از منوی سایت، مطابق تصویر، روی گزینه ویژه ثبت نام دانشگاه های افسری کلیک کنید.

 

نحوه ثبت نام دانشگاه افسری در سایت سپهر آجا

با ورود به صفحه جدید لازم است تا اطلاعات خواسته شده را تکمیل کنید. توجه داشته باشید که فیلد های ستاره دار حتما باید تکمیل شوند و گرنه اطلاعات شما ثبت نخواهد شد.

در پایان پس از وارد کردن کد امنیتی، روی گزینه تایید کلیک کنید.

 

همه روزه حتی در روز های تعطیل هم از 8 صبح تا 12 شب در کنار شماییم تا در اسرع وقت جامع ترین پاسخ را به سوالات شما ارائه کنیم.

پاسخگویی همه روزه از 8 صبح تا 12 شب

☎️ تماس از تلفن ثابت ☎️

9099071613

 

 

سوالات متداول سامانه سپهر آجا | answer.aja.ir

❓پیگیری درخواست در سامانه سپهر آجا به چه صورت است؟

✔️ راهنمای تصویری پیگیری درخواست در سایت آجا، در مقاله قرار گرفته است. می توانید مطالعه بفرمایید.

❓سامانه سپهر آجا چیست؟

✔️ سامانه سپهر آجا answer.aja.ir (سامانه پاسخگویی هوشمند رزمندگان ارتش جمهوری اسلامی ایران) به منظور دریافت سوالات ، مشکلات و نظرات  رزمندگان  ارتش راه اندازی گردیده است. راه اندازی و اداره این سامانه به دستور فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران می باشد.

❓نحوه ثبت نام دانشگاه افسری در سامانه سپهر آجا چگونه است؟

✔️ نحوه ثبت نا در دانشکده افسری در سامانه سپهر آجا answer.aja.ir در مقاله به طور کامل توضیح داده شده است. می توانید مطالعه بفرمایید.

همچنین شاید بپسندید
40 Comments
 1. حسین محسنی says

  با سلام و درود بنده درخواستی در سامانه داشتم وقتی درخواست را انجام دادم کد رهگيري بصورت پیامکی ارسال نشد و الان برای پیگیری درخواست نیاز به کد رهگیری دارم لطفا راهنمایی بفرمایید که چگونه میتوانم کد رهگیری دریافت کنم و یا پیگیر درخواستم باشم؟
  ممنون از لطف شما

 2. عباس says

  کمک مالی

 3. اسماعیل says

  نیروی دریایی ارتش

 4. وحید says

  با سلام وخسته نباشید خدمت شما اینجانب هر کاری کردم که درخواستم را ثبت کنم نشد که نشد.ولی در کل این سامانه خیلی خوبه ودر رسیدگی به مشکلات پرسنل عالیه.انشاالله همیشه در پناه حق تعالی باشید.

 5. .. says

  سلام ببخشید چرا سایت اجا بالا نمیاره

 6. سید مجید says

  با_سلام و درود! بر روح پر فتوح شهیدان راه اسلام
  دست حق پشت و پناهتان که سعادت دنیا و آخرت را چیزی به جزو خدمت به بنده خداوند نمی‌دانید!!فقط خواهشمندم اولویت نامه ها را به رسمیت بشناسید.انسانهای کامل و وارسته همچون شهید سپهبد صیاد شیرازی،سپهبد شهید بابایی ها را داده ایم.تا از وجب به وجب مرز از مرز اسلام در خطر نباشد.

 7. علی says

  مشکل حقوق دارم

 8. علی says

  مشکل حقوق دارم

 9. صمد پرنده says

  چرا کسی جواب درست به آدم نمیده
  آیابایدایثارگران هزینه پرداخت کنه به بیمه اجتماعی

 10. داوود says

  باعرض سلام خدمت شما عزیزان زحمت کش اینجانب پسرم درارتش پادگان صفر۷ کازرون بعدازاموزشی مشغول خدمت میباشد چون ماساکن خوزستان هستیم و اکثرا سربازها بومی هستند وقدیمی ترهستند جهت پست بیشتریا جارو کردن به ایشان دستور میدهند و چون بدوبی حسابی انها را می بیند باعث درگیری میشود حالا خواهشمندم یا نیروهای بومی که دراسایشگاه هستند جدا ازنیروهای غیربومی باشند یا انتقالی راراحت تر نمایید تا بتوانیم سربازی که کازرونی دردوکوهه هست به شهر خودش وپسرمن هم بومی شهرخودش بشن تا نگرانی ماکمتر بشود باکمال تشکر فراوان

 11. محمد says

  سلام، الان مدت 2 سال هستش برای یه وام پیگیری میکنم هیچ ارگان یا سازمان یا نهادی پاسخگو نیست، خواهشا لطفاً من یه وام لازم دارم. التماس میکنم این واموبه ما بدین.

 12. علی says

  سپهر اجا یک دروغ بزرگ و بستن دهن برخی کارکنان معترض هست نه مشکلی از شون حل میشه نه حرفشون شنیده میشه اونایی هم که میگن مشکل ما حل شده مطمعن باشد جیره خور و پارتی دار بودن که میخوان بگن سپهر اجا مشکل حل کرد
  هیچ غلطی نمی کنند .

  1. قاسم says

   درود بشما همکار گلم سپهر مپر وسیله تمسخر ارتشی بدبخت بیچاره هست آخه یکی نیست به فرمانده پیر ارتش بکه دست از کارهای ظاهرسازی بکش فیش ارتشی پر از وام هلی بدرد نخور هست توانای خرید نان ندارن خدا ازتون نکذره با اون ظاهرسازیتان

 13. مطهره says

  سلام.واقعا بررسی میکنن نظرات رو یا الکیه؟؟

 14. حمید says

  باسلام خدمت شما مسول محترم صبح بخیر
  من حمید هستم دیروز مدارک پزشکی دخترم بردم برای بیمه صبا جنوب شرق کرمان با پرس و جو ادرس پیدا کردم رفتم طبقه بالا ی ساختمون دونفر اقا یکی حدودا ۵۰ ساله و یکی هم ۲۵ ساله که بعد متوجه شدم پدر و پسر هستن مدارک پزشکی دخترم که از ناحیه فک شکسته شده و از وسط کاملا نصف شده متاسفانه دادم به اقای مسئول و ایشان گفتن چرا نامه پزشک از تو پاکت دراوردی گفتم یگان گفته باید کپی بگیری و ایشان مدارک منو حول داد که اقا کار شما رو انجام نمیدم ببر تهرون گفتم وظفتون هست که پسر ایشان گفت اقا بردار ببر تهران حقته بفرستیمت تهران بعد که من گفتم باید انجام بدید اقای Z گفتن بشین اینجا نایست و من نشیتم مدارکم چک کردن گفتن برابر با اصل نیست پا شدم نامه یگان از زیر مدارک دراوردم گذاشتم رو مدارک پزشکی گفتم تو این ننوشته که باید برابر با اصل بشه اقا پا شد محکم زد زیر گوشم چنان محکم زد سرگیجه گرفتم عقب عقب امدم رو صندلی نشیتم گفتم برا چی میزنی اقا شروع کرد به فهاشی کردن و حمله ور شد بهم که اقا پسر جوانی اونجا بود خطاب کرد بابا ولش کن امد متوجه شدم پدر و پسر هستن و امد پسر دستهایم رو گرفت پدرشان با مشت و لگد به سر و صورتم و پهلوهایم زدن که سربازی وارد دفتر شد دستهای اقای Z رو گرفتن من فرار کردم پایین پد و پسر دنبال دویدن و رفتم بازرسی جنوب شرق اقا هم به همراه پسرشان امدن تو سالن بازرسی گوشم گرفتن در حضور سرباز دژبان همراهی و سرباز بازرسی گفتن پدرت در میارم پسر ابشان گفتدبزار بیرون بیایی باهات کار دارم بفد که رفتم پیش مسول شکایات بازرسی موضوع رو مطرح کردم احضارات خودم رو نوشتم برگشتم مدارک پزشکی ام رو پی بگیرم اقای Z پسر گفتن تو اصلا مدارک به ما ندادی از اینجا برو بیرون دو طرف منو گرفتن حول دادن گفتم اقا من مدارک دادم دست بابات که ایشان گفتن مدارک نامه زدم عودت دادم یگانتون در صورتی اسناد پزشکی دخترم رو انهدام کرده دیشب از در گوش تا صبح خوابم نبرده کلی بهم فهاشی و فهش ناسزا داده از شما مسول محترم خواهشمندم پیگیر مدارک پزشکی دختر که کلی هزینه بیمارستان ارچبال فکر کنم بود شده و هزینه کردم بشید و همچنین اقای Z رو احضار کنی چه برخوردی هست با ارباب رجوع داره ایشان و پسرشان عزل کنید تا درس عبرتی برایشان بشه این گونه برخورد وحشیانه نداشته باشن و وقتی معترض شدم اقای Z با کمال شرمساری گفتن هیچ کس هیچ غلطی نمیکنه اگه کسی تونشت به چیزی بگه من سبیلم رو میزنم جلو پسرم دارم میگم این قبری تو داری سرش گریه میکنی مرده نداره واقعا متاسفم

 15. سارا says

  با سلام و عرض ادب و خسته نباشید به شما عزیزان زحمت کش ارتشی واقعا از اینکه این سامانه راه اندازی شده خیلی خیلی خوشحالم چون بی واسطه و با فراغ خاطر میتونیم ما ارتشیان پیام های خودمون بی واسطه به گوش مسئولین رده بالاتر برسونیم که معمولا دیگه این وسط پارتی بازی جایی نداره

 16. مجید says

  با سلام خدمت همه عزیزان متاسفانه سایت سامانه سپهر آجا الکیه و هیچ جوابی بهمون نمیدن الکی خودتون رو اذیت نکنید صدای ما هیچ وقت شنیده نشده و نمیشه …هر کسی به فکر منفعت خودشه

 17. مجید says

  من حاضرم منو بازنشست بکنن و هیچ وقت به عنوان یک ارتشی خدمت نکنم واقعا متاسفم

 18. کیخسرو says

  این سامانه سپهر فقط برا تخلیه عصبانیت پرسنل و خانواده هاشون هست و هیچ کار دیگه ای از دستش بر نمیاد.

 19. یاور says

  باسلام
  بنده باتوجه به گرفتاریها ومشکلات زیادی که داشتم برج2ازطریق همین سایت درخواست یه وام دادم که قرارگاه انصارنزاجابهم زنگ زد وگفتن اسمتو واردلیست لبیک24کردیم دوماه دیگه وام براتون واریزمیشه الان 4ماه گذشته ولی تاالان هیچ خبری یاوامی ندادن بهم .تصادف کردم مدارک فرستادم سال1400حضوری چندبارقرض کردم هزینه کردم اومدم قرارگاه انصارنیروسرگرد پشت سیستم زنگ زد پادگانم دوباره مدارکموبارگذاری کنن گفتن پیگیرمیشیم بنده مستاجرم انتقالیم اومده به حساب همین لبیک 24واسه رهن خونه قرض کردم دوسه سال درگیرسرطان پدرومادرم بودم وهیچ پس اندازی نداشتم واقعا من که 17سال خدمت کردم و7ساله خوزستانم 4ماهه منتظریه وامم چه فرقی باکسی که تهران خدمت میکنه ووام 100تومنی میگیره دارم حتی وام عقیدتی روهم اومدم روانداختم یک ماه جلوتربهم ندادنش که هیچ سرموعدخودشون هم هنوزنریختن خواهشااگه میتونین کمک کنین یااگه هم کاری نمیتونین انجام بدین سرکارمون نزارین

 20. پرویز says

  باسلام وعرض خسته نباشید آیا دستورالعمل و برنامه های دولت کهاز برنامه توسعه ششم واکنون که برنامه توسعه هفتم در حال اجراست ما رزمندگان ارتشی که ایثا رگر بوده واز سال ۹۴ تاکنون بدونه بیمه وکار بدنبال کمک معیشتی می‌باشم و هنوز موفق به دریافت کوچکترین کمک وحقوقی وبیمه ای نشده ام کارت ایثار ملی وحکومت کارت هم دارم شما را به خدا کمکم کنید تا من هم جزو حقوق معیشتی در سال جاری با شم با هزاران مرض وکهولت سن و متاهل.والله مآ صابرین.درپناه خداوند

  1. قاسم says

   ببخشید اینقدر عصبی هستم گزارش قبلی رو با کلی غلط املایی ارسال کردم

 21. پرویز says

  باسلام‌ وعرض خسته نبا شید به شما پرسنل خدوم نزاجا اگر صدای پا را به گوش متصدیان امر و فرماندهان بالا دست رساندید و ثمره ای برای در دل ما داشت آنگاه خداوند مهر گستر پاسداشت کسیر عنایت می فرماید .به امید توفیق روز افزون شما عزیزان

 22. حسین says

  هیچ کمکی نمیکنن فقط جهت بیلان خودشون پیامی رد و بدل میشه ولی در آخر هیچ کمکی نمیکنن

 23. ابراهیم says

  باسلام واحترام خدمت شما مسئولین دلسوز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران من از مراجعه همسرم به ایثارگران لشگر ۲۱حمزه خسته‌ شدیم

 24. احمد says

  سلام احمد از باباعباس خرم اباد این 5ساله انتقال شدم دوکوهه اندیمشک مهماتی هنوز هزینه سفرم راندادن لطقا پیگیری کنید

 25. شهاب says

  سلام پشتیبانی سامانه سپهر آجا انگاری الکی است اصلأ جواب سوالات مانمیده می نویسد درحال بررسی ای دوماه

 26. یوسف says

  با سلام وخسته نباشید خدمت شم بزرگواران بنده هم از مرداد ماه بیش از سه ماهه که درخواست وام اظطراری دادم ولی تا الان ترتیب اثری داده نشده خیلی گرفتارم خواهش میکنم کمکم کنید

 27. فرزانه says

  📣📣📣📣📣📣📣📣📣📣📣📣📣📣📣📣📣📣📣📣📣📣📣📣📣📣📣📣📣📣📣📣📣📣📣📣

  توجه.    توجه.    توجه.
  کلیه اعضای تعاونی مسکن
  👇👇👇👇👇👇👇👇

  با سلام و احترام خدمت فرمانده ولایی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران امیر کیومرث حیدری عزیز .
  همانگونه که مستحضر هستید یکی از مطالبات مهم اعضای پروژه گل نرگس تعاونی مسکن مراتو ، واگذاری کسورات  زمین ۶۸ هکتاری توسط آن نیرو به همراه سند مربوطه به تعاونی مسکن جهت نجات دادن این پروژه از ورشکستگی و اقدامی عاجل می باشد و با عنایت به دستورات  حضرت عالی در  جلسات مکرر  در نیروی زمینی و حتی مشخص نمودن زمان ۱۵ روزه جهت دستگاه های ذیربط ، متاسفانه تاکنون این اقدام صورت نگرفته و گذشت زمان خسارات جبران ناپذیری را به پروژه و اعضای آن وارد خواهد کرد .
  لذا از آن امیر ولایی استدعا داریم موضوع برگرداندن  کسورات زمین گل نرگس را از  اهم  پیگیری ها خود قرار داده تا انشالله   قبل از مجمع ۱۹ آبان شاهد  باز شدن گره مشکلات این تعاونی به دست مبارک حضرتعالی باشیم .

 28. تسنیم says

  سلام ایکاش یه پیگیری میکردید در مورد بیمه نیروهای مسلح متاسفانه دندانپزشکی که اکثر هزینه ها با خودمون هست با این حقوق ها د اینکه بالای ۹۰ درصد مردم واقعا با مشکل دندان دست و پنجه نرم می‌کنند حداقل مثل سپاه که بیمه کوثر ذارند پرسنل ارتش هم از این بیمه استفاده کنند تا باری از دوش خانواده ها کم بشه

 29. علی says

  سلام
  با احترام به استحضار می رساند که در سال ۱۴۰۰ مدرک تحصیلی فوق لیسانس در رشته فیزیولوژی ورزشی تربیت بدنی با معدل ۱۷.۳۵از دانشگاه ازاد اسلامی واحد ازاد شهر استان گلستان گردیده ام از آن فرماندهی و مسولین محترم تقاضا دارم که اوامر عالی را جهت پذیرش مدرک تحصیلی و تغیر وضعیت این حقیر را صادر وبهر را امر به ابلاغ فرمایید
  با تشکر

 30. سعید سعیدی says

  باسلام خدمت سربازیم برج دو تموم شده ولی هنوز کارتم صادر نشده حتی فیش بدهیمو فرستادم پادگان جواب درست وعصابی به من نمیدن اگه پیگیر بشین ممنون میشم

 31. A; farjad says

  باسلام ، بنده رسته زرهی هستم ، نزدیک 5سال در دسته پیاده خ120م م و…مشغول فعالیت بودم بویژه3سال درنقطه صفر مرزی، چندین بار ازطریق سلسله مراتب جهت تغییر رسته اقدام نمودم، گفتن نمیشه،چرا؟؟ایا برای شماهزینه دارد من خودم اموزش دیدم تلاش کردم چون علاقه دارم ، حاضرم برم مرکز پیاده ازمون عملی و… بدم، ۲)اینکه باتعهد خودم حاضرم شغل گروهبان دسته ای بگیرم که مزایای ان از شغل کنونی بنده کمتره۳)من به دنبال گرفتن شغل ورفتن به منطقه مرزی غرب کشور هستم، نه خدمت در پادگان۴)مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی استراتژیک معدل18/23@۵)دوره دیده چتربازی تیپ 55هوابرد6)مربی وداورملی وبین المللی قهرمان اسبق کشور نیرو استان7)من روحیاتم به درد خدمت پادگان نمیخوره اگه این کارم درست نشه با23سال خدمت درخواست دادم بازنشستم کنید 8)پایه یک شخصی دارم 9)برای دوازدهمین دوره نمایندگی مجلس از طریق وزارت کشور مدارکم قبول شد فقط نیاز به ۵سال کار فعالیت اموزشی،پژوهشی، اجرایی و… میخواستم که سازمان نداد@@من موندم تیپ های ما کمبود نیرو دارن تو مرز نفر داوطلب کمه نفرات خودشون ناراضیند میگن همین 4میلیونو تو اسنپ و…درمی اوردم و… چرا ماکه سابقه‌ای خوب هم داریم نمیزارید بریم من مشکل سغل دارم برای رسته زرهی شغل ندارند ، تخصصم واقعا رو رسته پیادست خواهشن پیگیری کنید

 32. علیرضا says

  چرا مشکلی که مطرح می‌کنیم به ضررتان است ، حذف میکنید، شماحقوق چه کاریو میگیرید پس!!!؟؟

 33. صدیقه says

  سلام واقعا جای تاسف داره برای ما من یک خانم هستم همسرم نظامی واقعا ناراضی هستم از این وضع وحقوق پاداش و رسیدگی هم که صفر هست ما الان دیروز جشن روز مادر گرفتن دریغ از یه پذیرایی ساده مث بچها زنا تنها رفتن حاج اقا سخنرانی کرد برگشتن یه اب معدنی دست بچه ما ندادن دوسه نفر ابمیوه دادن گفتن تموم شد چ وضعشه کادو یه تومنی هم که همیشه سپاه ونیروانتظامی دراولویت ما نیرو زمینی ارتش همیشه از همه عقبیم همه ی اقشار الان بهترین خونه زندگی ماشین زمین دارن ما هشت ماههبخدا نمیتونیم لایتیک یه تیبا درب داغون رو عوض کنیم واقعا دیگه کم اوردیم مگه ارتش پشت ملت نیست هرچی هم میشه ما ارتشیا به جون میخریم جانمونو برای وطن و رهبر فدا میکنیم ولی این شرایط وحقوق اصللا برازنده ی یه ارتشی نیست اصلا ارزشی براشون قائل نیستین امروزم رفتن پادگان باهزار منت یدونه تندیس خشک خالی دادن دستشون برید خونتون خواهش میکنم یکم به این ارتشیا اهمیت بدین حداقل اون چیزی که حقشون هست بهشون بدین این همه باژیکن وبازیگر وشغلای دیگه حقوقای بالا میگیرن. چی به مردم میدن ولی یه ارتشی که امنیت کشورش بهشون بستس سپر مردم میشن چرا باید اینقد حقوق و مزایا ورسیدگی بهشون کم باشه

  1. قاسم says

   سلام به استحضار میرسانم فرمانده ارتش اگه به ارتشی و بازنشسته هایی که ۸سال جنگیدن برسه اجرش بیشتر از بسیجی نباشه کمتر نیست این آقا در طاهر عشق بسیجی داره و رهبری فکر میکته چه زحمتکش و وفداکاربه زیردست هست متاسفم من در فقر بسر میبرم آرزوی مراید ۲۰سال کارکرد به گو باید ببرم این ننگ برای ی ارتش اسلامی هست هرچند این حرفها تاثیری براتون نداره

   1. قاسم says

    ببخشید اینقدر عصبی هستم گزارش قبلی رو با کلی غلط املایی ارسال کردم

 34. ناشناس says

  سلام خسته نباشید آقایی هستن که توی ارتش کار می‌کنند و سمت بالایی دارند مدام مزاحم بنده میشن و وقتی شمارشو بلاک میکنم و از خط خصوصی تماس میگیرن و یه سیم کارت دولتی هم دارند که هر دفعه یه شماره می افته و هیچکدام بلاک نمیشه واقعا خسته شدم از دستشون سیم کارتها را نمیتونم عوض کنم چطوری میتونم پیگیری کنم که دست از سر من بردارند

 35. صدیقه says

  سللم خدمت شما بزرگواران درخواستی داشتم اگه میشه یذره به نیروی زمسنی ارتش اهمیت بدین هر مناسبتی میشه از طرف دولت برای سپاه و انتظامی هدیه واریز میشه پادگاناشون هم جدا میدن ولی الان ده تا مناسبت بوده برا ارتش یکی درمیان پیچوندن واریز نکردن روز زن ک ندادین ماه رمضون هم واریزی نزدین برا عید هم تاالان بقیه ریختن ارتش هیچ اقدامی نکردن برا ماه رمضان هم برا بقیه واریزی انجام دادن ارتش رو یه کشت مرغ یخ زده و برنج پاکستانی ک کسی دوس نداره استفاده نمیکنه دادن چرا همون هزینه رو واریز نکردین دردی از مردم دوا بشه برا عید هم ک هیچی نشد واقعا چرا باید اینقد درحق ارتش ظلم بشه بیشتر از بقیه هم اعصاب خوردی وسختی کار دارن همیشه هم سپر مردم هستن از جونشون مایه میذارن ممنون میشم بیشتر به ارتش برسید باور کنید من خودم الان شش ماه بیشتره لاستیک تیبا رو نمیرسم عوض کنم دستم خالیه برا بچهام نرسیدم خرید کنم 1800واریز کردن عیدی اونم مریض شدن دادیم رفت ممنونم پیگیری کنید🙏

 36. صدیقه says

  سلام خدمت شما بزرگواران زحمتکش وقتتون بخیر ببخشید چرا اینقدر نیرو زمینی ارتش رو کم اهمیت میکنن و تو ذوق ما میزنید من خودم همسر یک ارنشی هستم چاقعا کم اوردیم الان هفت ماهه میخوام لاستیکای ماشینمون عوض کنیم اضاف نمیکنیم از دوتا بچه دکتر خورد خوراک خرج ماشین مدل پایینمون اینورم ک حقوقا یه تومن اضافه میشه صدتومن گرونی واقعا زندگی برامون با این حقوق سخت شده بعد بیست سال زندگی هنوز یه تیبا مدل پابین داریم خونه و زمین …..که مگه تو خواب ببینیم از اینورم هر مناسبتی میشه بقیه کارمندان هدیه فرماندهان جدا میدن اونور کارت حقوقی جدا ولی نیرو زمینی ارتش همیشه فراموش شده هست باحالی یکیش همسر خودمه با جون و دل خدمت میکنه وزحمت میکشه ولی همیشه شرمنده خانواده هست کادو هم ندن حداقل تو پادگان یه قدردانی کنن معلما دوتومن برا روز معلم واریز زدن سپاه انتظامی ….همه واریز کردن چرا در حق نیروزمینی ارتش کم لطفی میکنید حتی روز زن شد کادو ک هیچی به ما ندادن یه مراسم پادگان گرفت بخدا دخترم یساعتاز تشنگی گریه میکرد گفتن اب نیست هیچ تدارکی ندیدن نرفتنمون بهتر بود ممنون میشم صدای مارو بشنوید و بزرگواران رسیدگی کنن موفق و پیروز باشید🙏

گذاشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.