adliran | سامانه ثنا ورود | عدل ایران

سامانه ثنا به آدرس sana.adliran.ir؛ کاربرد و خدمات ارائه شده در آن را در این مقاله بررسی کرده ایم. سامانه ثنا ( سامانه ثبت نام الکترونیک) از سال 95 تحت نظارت قوه قضاییه برای تسهیل فرآیند های قضایی شروع به کار کرده است.

در ادامه این مقاله جزئیات بیشتری را برای معرفی و کار با این سامانه در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم. با ما همراه باشید.

موضوعات

سامانه ثنا ورود adliran

سامانه ثنا sana.adliran.ir یک سایت الکترونیکی تحت نظر و مربوط به قوه قضاییه می باشد که در آن اطلاع رسانی های قاضیی به اشخاص مرتبط به یک پرونده قضایی، انجام می شود. سایت ثنا دادگستری، در سال 1395 راه اندازی شده است.

از مزیت های اصلی و مهم سایت ثنا، کاهش قابل توجه ازدحام در مراجع قضایی و صرفه جویی در وقت و هزینه افراد است.  تمامی افراد مراجعه کننده به دادگستری، برای انجام فرایند های قضایی، دریافت اطلاعیه ها و ابلاغیه های قضایی به صورت الکترونیکی، ملزم به استفاده سامانه ثنا هستند.

با انجام امور قضایی توسط این سایت سامانه ثنا، دیگر نیازی به مراجعه حضوری به شعبه های دادگستری نمی باشد و علاوه بر این سرعت روند اداری و رسیدگی به پرونده ها افزایش و هزینه ها نیز کاهش خواهد یافت.

ورود به سامانه ثنا

برای ورود به سامانه ثنا لازم است آدرس اینترنتی  را در مرور گر خود وارد کنید و یا از طریق لینک زیر اقدام کنید.

برای ورود مستقیم به سایت سامانه ثنا و یا ورود به سامانه ثنا adliran.ir کلیک کنید.

با ورود به سامانه ثنا، صفحه اصلی این سایت را مشاهده خواهید کرد که در آن انواع خدمات رسانی های قضایی صورت می پذیرد. در ادامه به بررسی انواع خدمات ارائه شده در سامانه ثنا یا سامانه عدل ایرانیان خواهیم پرداخت.

به طور مثال ابلاغ الکترونیک از سری خدمات سایت ثنا می باشد.

ورود به سامانه ثنا sana.adliran.ir

سامانه ثنا ابلاغ الکترونیکی sana.adliran.ir

در این قسمت خدمات سامانه ثنا sana.adliran.ir را بررسی خواهیم کرد. خدمات مختلفی در سامانه ثنا ارائه می شود مانند:

 • سامانه ابلاغ الکترونیک
 • سامانه خدمات الکترونیک
 • پرسش های متداول سامانه ثنا
 • ثبت نام اشخاص حقیقی
 • ثبت نام اشخاص حقوقی
 • بازیابی رمز عبور

adliran ir مشاهده ابلاغیه الکترونیکی

adliran ir نشانی سایت رسمی قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران است. در این سایت می‌توانید از خدمات مختلفی مانند مشاهده ابلاغیه الکترونیکی، ارائه نسخه الکترونیکی، دریافت کارت بیمه الکترونیکی و غیره استفاده کنید.

مشاهده ابلاغیه الکترونیکی یکی از خدماتی است که از طریق سامانه ابلاغیه الکترونیکی در این سایت ارائه می‌شود. این سامانه امکان پیگیری و دریافت ابلاغیه های قضایی را به صورت آنلاین فراهم می‌کند. برای استفاده از این سامانه، شما باید با وارد کردن شماره ملی و رمز شخصی خود، یک رمز موقت دریافت کنید و با آن وارد شوید.

شما با کلیک روی گزینه ابلاغ الکترونیک در سامانه ثنا، وارد صفحه ی جدید شده  و با وارد کردن اطلاعات مشخص شده در تصویر، می توانید به سامانه ابلاغ در سایت ثنا وارد شوید. ورود به سامانه ثنا ابلاغ الکترونیکی ، از طریق گزینه مشخص شده در تصویر انجام خواهد شد.

ابلاغ الکترونیک در سامانه ثنا

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ابلاغ الکترونیک و رویت ابلاغیه در سامانه ثنا همچنین مشاهده ابلاغیه با کد ملی در سامانه ثنا، در سامانه ثنا، می توانید فایل زیر را مطالعه نمایید.

گروه بندی ابلاغیه در سامانه ثنا

سامانه خدمات الکترونیک در سایت ثنا

ارائه خدمات الکترونيک قضايي، از طرح‌های بزرگ و مهم دستگاه قضايي مي‌باشد که مورد توجه و تاکيد مدیران عالی دستگاه قضایی است. بي‌ ترديد اجراي اين طرح، گامي مهم در توسعه فناوري اطلاعات و ارتباطات در دستگاه قضايي و توسعه حکومت الکترونيک در کشور، به شمار مي‌آيد.

ارائه خدمات الکترونیک قضایی، خدمات الکترونیک قضایی زیر به تدریج از طریق این درگاه ارائه خواهد شد:

 • ارائه و پیگیری دادخواست
 • ارائه و پیگیری شکواییه
 • ارائه و پیگیری اظهارنامه
 • ارایه لایحه
 • ارایه مدارک و مستندات پرونده
 • اطلاع‌رسانی پرونده
  • اطلاع از آخرین وضعیت پرونده
  • رویت خلاصه موضوعات پرونده
  • مشاهده روندکار پرونده
  • مشاهده ردیفهای فرعی پرونده
  • رویت آخرین موضوع پرونده (عنوان خواسته / اتهام)
 • محاسبه هزینه دادرسی

سامانه خدمات الکترونیک در سایت ثنا

پرسش های متداول سایت ثنا

در قسمت پرسش های متداول سامانه ثنا sana.adliran.ir ، تعداد زیادی از پرسش های کاربران و مراجعان قضایی پیش بینی شده است و پاسخ جامع و کاملی نیز برای آن ها قرار داده شده است. افراد می توانند با مراجعه به این قسمت جواب بسیاری از سوالات متداول سایت ثنا که ممکن است برایشان پیش بیاید را دریافت کنند.

سوالات متداول سایت ثنا

ثبت نام اشخاص حقیقی و حقوقی در سامانه ثنا sana.adliran.ir

استفاده از خدمات اصلی و مهم سامانه ثنا تنها با ثبت نام در این سامانه امکان پذیر است. به همین منظور در سامانه ثنا امکان ثبتنام برای اشخاص حقیق و حقوقی فراهم شده است تا بتوانند مراحل اداری کار خود را از طریق سایت دادگستری ثنا، پیگیری کنند. ثبت نام سامانه ثنا در دو حالت حقیقی و حقوقی انجام خواهد شد.

ثبت نام اشخاص حقیقی و حقوقی به این معناست که به طور مثال قاضی پرونده ایی با ثبت نام در سامانه ثنا داشتن حساب کاربری قادر خواهد بود به دادجوی پرونده اش روال طی شده و یا در حال انجام در وضعیت پرونده قاضی را اطلاع دهد. و دادجویان محترم نیز با ثبت نام در سایت ثنا، آخرین وضعیت پرونده قضایی خود را مشاهده خواهد کرد.

ثبت نام اشخاص حقیقی و حقوقی در سامانه ثنا

 

  ثبت نام اشخاص حقوقی در سامانه ثنا sana.adliran.ir

برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره می توانید فایل زیر را مطالعه کنید.

سلسله مراتب شخص حقوقی در سامانه ثنا

بازیابی رمز عبور سامانه ثنا sana.adliran.ir

در صورتی که در سامانه ثنا ثبت نام کنید، برای ورود به حساب کاربری خود، می بایست از رمز عبور سامانه ثنا و نام کاربری سامانه ثنا استفاده کنید. اکثر کابران سامان های مختلف مانند سامانه ثنا، با مشکل فراموشی رمز عبور مواجه شده اند. تصور کنید که برای انجام کاری فوری باید وارد سامانه شوید و هنگام ورود رمز عبور خود را به یاد نمی آورید.

خوشبختانه سایت دادگستری ثنا، برای این مسئله راه حلی پیش بینی کرده است و امکانی را در سایت فراهم اورده است که با استفاده از آن کابران بتوانند به صورت آنلاین، بازیابی رمز عبور سامانه ثنا خود را انجام دهید.

بازیابی رمز عبور در سامانه ثنا sana.adliran.ir

برای انجام این کار لازم است با ورود به سامانه ثنا بر روی گزینه فراموشی رمز عبور سامانه ثنا کلیک کنید. با ورود به صفحه جدید، با طی دو مرحله، یعنی وارد کردن اطلاعات لازم در مرحله اول و دریافت کد از طریق پیامک و وارد کردن آن در مرحله دوم، رمز عبور سامانه ثنا شما بازیابی خواهد شد.

فراموشی رمز عبور در سامانه ثنا

همه روزه حتی در روز های تعطیل هم از 8 صبح تا 12 شب در کنار شماییم تا در اسرع وقت جامع ترین پاسخ را به سوالات شما ارائه کنیم.

پاسخگویی همه روزه از 8 صبح تا 12 شب

☎️ تماس از تلفن ثابت ☎️

9099071613

 

سوالات متداول سامانه ثنا | sana.adliran.ir 

❓سامانه ثنا چیست؟

✔️ سامانه ثنا sana.adliran.ir یک سایت الکترونیکی تحت نظر و مربوط به قوه قضاییه می باشد که در آن اطلاع رسانی های قاضیی به اشخاص مرتبط به یک پرونده قضایی، انجام می شود. سایت ثنا دادگستری، در سال 1395 راه اندازی شده است.

❓نحوه بازیابی رمز عبور در سامانه ثنا به چه صورت است؟

✔️ بازیابی رمز در صورت فراموشی رمز عبور سایت ثنا، با راهنمای تصویری در مقاله توضیح داده شده است.

❓خدمات سایت ثنا شامل چه مواردی می شوند؟

✔️ در مقاله اطلاعات کامل مربوط به خدمات سایت ثنا قرار داده شده است. در صورت بروز هرگونه سوالی می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

همچنین شاید بپسندید
گذاشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.